3 עובדות על חצ'קונים ואקנה הורמונלי

לורה מולדובר

לורה מלדובר

עורכת תוכן ראשית, באז.

תוכן עניינים

ישנם המון דברים שאינכם יודעים בהכרח על חצ'קונים או כל סוג אחר של אקנה. אנו כאן לנסות ללמד אתכם דבר או שניים שעשויים לעניין אתכם כאשר תסתכלו קדימה. הרי אף אחד מאיתנו לא רוצה להגיע למצב שבו הוא מופתע בזמן אמת. על ידי הכרת כל העובדות החשובות תהיה אופציה להתמודד עם המצב על הצד הכי טוב שיש. כך לא תגיעו לסיטואציה שבה תחשבו כי אתם פותרים את המצב, אך ההפך הוא הנכון. אקנה הורמונלי או חצ'קונים יכולים להופיע אצל כל אחד, גם אצל אלה שחושבים שלהם זה לא יקרה. לכן טוב להכיר את המידע הזה גם אם הפנים שלכם נקיות באופן יחסי.

אקנה – לא מופיע רק בפנים

הסיבה שכולנו מכירים את הפצעונים בפנים היא כי זה יהיה בולט לעין. עם זאת הפצעים יכולים להופיע בכל מקום, אפילו מקומות שלא חשבתם עליהם. לרוב הפצעים מופיעים באזורים שונים עם הגיל, אך אין באמת נוסחה ספציפית שאפשר לדבוק על פיה. מה שאומר שיכול להיות כי לכם האקנה יופיע במקום אחד, בעוד אקנה הורמונלי יופיע במקום שונה. אל תחשבו כי אם יש פצעים שדומים לאקנה באזורים שונים זה לא האקנה שאותו אנו מכירים. מדובר על אותם הפצעים שלרוב פותרים בדיוק באותה הדרך כפי שאתם מודעים אליה.

גנטיקה משפעה על אקנה

להורים שלכם היה אקנה בצעירותם? ככל הנראה שגם לכם יהיה אקנה בגיל צעיר. גם כאן לא מדובר על קביעה חד משמעית, אך בהחלט ישנו סיכוי טוב שזה יקרה. זה לא אמור להלחיץ אתכם, אך מוטב כי תבינו כי אתם נמצאים בסיכון. אם תצליחו למנוע את הופעת האקנה ככל הנראה שאתם עושים פעילויות מעולות. אקנה הורמונלי יכול מצד שני להופיע גם מבלי שתהיה לכך סיבה אמיתית בגנטיקה. לכן אל תשללו על הסף את האפשרות שיהיה עליכם להתמודד עם אקנה בשלב כזה או אחר. כולם צריכים להכין את עצמם למצב שבו הם יתמודדו עם פצעי אקנה בשלב מסוים.

הזמן לא עושה את שלו

שני דברים לגבי הזמן, הדבר הראשון הוא שפצעי אקנה יכולים להופיע גם בגיל מבוגר. זה נכון שהסבירות להופעתם בגיל צעיר היא גבוהה, עדיין יש כאלה שמתמודדים איתם זמן ממושך. באותה נשימה חשוב להגיד כי זה שלא תטפלו בפצעים זה לא אומר כי הם ייעלמו כלא היו. דווקא אם תחליטו שלא להתמודד עם הפצעים תוכלו להחמיר את המצב שתתמודדו איתו. אנו מציעים לכם לנסות להתמודד עם הפצעים בהקדם כדי למנוע מהם להתרבות. בכל שלב שבו תיתנו לזמן לעשות את שלו תגלו כי דווקא התוצאה תהיה רחוקה מהתוצאה הרצויה מבחינתכם. אקנה הורמונלי או כל סוג אחר של אקנה ידרוש מכם טיפול אפקטיבי שלא משאיר ספקות. 

אקנה הורמונלי

מה דעתם על התוכן? שתפו אותנו בתגובות >>

שווה לראות גם:

מוצרי טיפוח טבעיים

מוצרי טיפוח טבעיים

הביקוש למוצרים נקיים, ירוקים וברי קיימא הולך ותופס תאוצה, וגם תעשיית היופי והבריאות לא נשארת אדישה לכך. עם המודעות ההולכת וגדלה לתופעות הלוואי הפוטנציאליות של

קרא עוד »

אבנים בכיס מרה

על פי ארגון הבריאות העולמי, כ-10% מהאנשים בעולם סובלים מאבני מרה. בישראל, כ-200,000 אנשים מאובחנים מדי שנה עם אבני מרה. שכיחות אבני מרה גבוהה יותר

קרא עוד »
דילוג לתוכן