אבלציה – כל מה שבאמת צריך לדעת

לורה מולדובר

לורה מלדובר

עורכת תוכן ראשית, באז.

תוכן עניינים

מה זה אבלציה?

לפני שאנחנו צוללים לעומק ונכנסים למונחים רפואיים (קצת, לא לחשוש!) האבלציה הוא שמו של הליך רפואי לטיפול בלב עם הפרעות קצב. במהלך ההליך הרופא המנתח ייצר צלקות זעירות על הלב של המטופל וזאת על מנת לחסום אותות חשמליים שגורמים להפרעות קצב בפעימות הלב. ע"י צריבת הלב (אבלציה) הרופא המנתח מסדיר את הלב ומחזיר אותו למצב תקין.

איך הליך האלבציה מתבצע?

אבלציה לרוב תיעשה בעזרת צינורות צינתור. צינורות אלו דקים וגמישים על מנת לאפשר לרופא המבצע את ההליך, להיכנס אל הלב דרך הוורידים או העורקים של המטופל.
לעיתים רחוקות תהליך האבלציה (שהוא כאמור צריבת הלב, לא צנתור) יעשה במהלך ניתוח לב פתוח – אפשרות זו פחות נפוצה בשל הסיכונים הגבוהים לעומת השימוש בצינורות הצנתור.

מדוע מבצעים אבלציה למטופלים?

לצערנו בעיות רפואיות הן חלק בלתי נפרד מאורח החיים של כל אדם ואדם באשר הוא, לא משנה כמה אדם מקפיד על אורח חיים בריא – הוא עדיין יהיה נתון לסיכון לחלות במחלה. נקודת האור היא שהרפואה היום מתקדמת בצורה יוצאת מן הכלל ומאפשרת לרופאים לטפל במטופלים עם בעיות רפואיות מורכבות שבעבר היו קטלניות.
הליך האבלציה נועד כדי להסדיר את פעימות הלב, אבל למה ומי צריכים את זה בכלל? ייתכן שבאופן שלא ניתן לגלות את הסיבה המדויקת, הלב יפעם מהר, לאט או בקצב לא סדיר אצל מטופל. במקרה כזה למרות שהשאלה "למה זה קורה?" מאוד מעניינת, הפיתרון לבעיה הרבה יותר חשוב – טיפול באמצעות צריבת אותות חשמליים בלב.
מקרים נוספים שמטופלים יטופלו באמצעות אבלציה הם אלו שבעיות הלב שלהם לא מגיבות היטב לטיפול תרופתי או שהליך היפוך חשמלי לא הניב את התוצאות הרצויות.

עם מי ניתן להתייעץ בנוגע להליך זה?

כמו בכל בעיה רפואית, מומלץ ללכת על בטוח ולבדוק את הבעיה במהירות ואצל מומחה ובמיוחד שמדובר בבעיה לבבית. הרופא המטפל בבעיות לב ובאמצעות הליך האבלציה נקרא "קרדיולוג" והוא מומחה לרפואת לב. אבל בארץ שלנו יש מאות קרדיולוגים, כאלו מקצועיים יותר וכאלה מקצועיים פחות ושזה מגיע לענייני לב אנחנו רוצים את הטוב ביותר בלבד!
אז המלצתנו אליכם היא על הפרופסור (קרדיולוג) דוד לוריא – עם עשרות מטופלים בריאים ומאושרים, שנים רבות של ניסיון בתחום והובלה של הליכים רגישים כמו אבלציה – דוד לוריא הוא אכן הידיים המקצועיות ביותר בתחום שכן הוא מנהל יחידה לטיפול בהפרעות קצב לב וקוצבים בהדסה עין כרם בירושלים.

אהבתם את הכתבה>>peak.org.il

מה דעתם על התוכן? שתפו אותנו בתגובות >>

שווה לראות גם:

עיצוב הבית

סודות עיצוב הבית: טיפים וטריקים לעיצוב פנים מנצח

עיצוב הבית משפיע רבות על איכות החיים של יושביו. סביבה ביתית מעוצבת היטב, פונקציונלית ואסתטית תורמת לאווירה נעימה, לתחושת הנוחות ואף למצב הרוח. עיצוב פנים מוצלח משלב בין סגנון, טעם אישי ופונקציונליות תוך התאמה לאופי הדיירים וצרכיהם. במאמר זה נסקור את העקרונות והטיפים לעיצוב מוצלח של החללים השונים בבית, תוך שימת דגש על הפרטים והאביזרים הקטנים שיוצרים ביחד חווית מגורים איכותית.

קרא עוד »
עגלת תינוק וטיולונים

עגלות תינוק וטיולונים

עגלות תינוק וטיולונים הן אביזרים חיוניים להורים צעירים.  הם מאפשרים לשאת את התינוק בנוחות ובבטחה במהלך פעילויות יומיומיות וטיולים. במאמר זה נסקור את ההבדלים העיקריים

קרא עוד »

הכל על החלקת אינברטו

החלקת אינברטו היא שיטה חדשה יחסית להחלקת שיער, המבוססת על נוסחה ייחודית המכילה קרטין, חומצות אמינו, מינרלים ואנטיאוקסידנטים. החלקת אינברטו מיועדת לכל סוגי השיער, כולל

קרא עוד »
דילוג לתוכן