שעת הנעילה

לורה מולדובר

לורה מלדובר

עורכת תוכן ראשית, באז.

תוכן עניינים

יש מקרים בהם לא נרצה ללבוש נעלי עור כמו למשל ביום כיפור או סתם בגלל אידיאולוגיה טבעונית… אז חיפשנו ומצאנו נעליים טבעוניות והלכנו לנסות אותן.

בשנים האחרונות הולכת וגוברת מגמה של אופנה טבעונית – שאינה משלבת חומרים מן החי. בנעליים הדבר בא לידי ביטוי במיוחד בהימנעות מנעלי עור, או כאלה שמשלבות עורות בעיצוב שלהן. עור נחשב הרבה שנים כחומר קלאסי מאוד לנעל, גם ליום יום וגם לאירועים חגיגיים, אבל כיום קיימות אפשרויות רבות שעשויות מחומרים טבעוניים למהדרין, והן לא פחות מושכות וטובות מנעלי עור.

סניקרס

רוב נעלי הסניקרס, בלי להתאמץ במיוחד  – לא מכילות עור. מדובר באחד מסוגי הנעליים הקלאסיים ביותר, שיכולים להתאים למגוון כל כך רחב של סגנונות לבוש ומראה – שהם הוכתרו באופן לא רשמי כאייקון המייצג ביותר לנעל. גם חברות כמו אדידס או veja שבהן חלק מהנעליים כן עשויות באופן חלקי מעור – הקדישו ליין מיוחד שמתאים לטבעונים, וכדאי תמיד לבדוק ולחפש בחברה האהובה עליכם אם קיים משהו דומה. 

נעלי בד

נעליים עשויות בד הן לא רק פיתרון טבעוני טוב – הן גם מספקות יתרונות פונקציונליים של נוחות: מאפשרות תנועה גמישה, נושמות ומאווררות יותר, קלות יותר לניקוי, ויותר נעימות למגע. הבדים שבדרך כלל נמצא בנעליים כאלה הם: זמש, קנבס וכותנה. בנוסף, נוכל למצוא את הנעליים האלה במגוון הרבה יותר גדול של צבעים ודוגמאות. יש אפילו חברות, כמו למשל שנילי, שבהן אפשר להזמין נעליים בהזמנה אישית ולבחור את הבד המסויים ממנו נרצה שהן יוכנו. בסופו של דבר נעליים כאלה יתרמו רעננות וצעירות למראה שלנו, ויהיו הרבה יותר מגניבות מנעלי עור.

גומי

לאחרונה החל לתפוס תאוצה טרנד של נעליים עשויות גומי. אפשר לראות נעליים כאלה אצל אושיות אינסטגרם רבות, שמשוויצות בצבעים המרהיבים של נעלי הגומי שלהן. מדובר בנעליים צעירות מאוד, מגניבות ועם אמירה בולטת שאי אפשר לפספס. תוכלו למצוא נעליים כאלה באיפנמה למשל, שמציעים מגוון רחב של סנדלים בצבעים מרהיבים וגזרות שמתאימות לכל רגל. תופתעו לגלות שההרגשה של גומי לא חונקת את הרגל כלל, ומאפשרת הליכה כיפית ונוחה. 

דמוי עור

הטכנולוגיה של היום מאפשרת ייצור של נעליים דמויות עור מחומרים סינתטיים בלבד (שלא הגיעו מהחי). כך בעצם אפשר להמשיך ולהנות ממראה והרגשה של עור, בנעליים טבעוניות לחלוטין. החומר דמוי העור מהווה יתרון גם באספקטים נוספים – אין ריח של עור, אין בלייה שמאפיינת עור, והמחיר נמוך משמעותית בדרך כלל, ככה שגם אם את לא טבעונית נלהבת – אולי בכל זאת תשמחי לנסות אותן.

לסיכום

ויתור על עור בנעליים ממש לא חייב להיות כואב, להפך – הוא יכול לפתוח בפנינו עולם חדש של אפשרויות מגניבות לגמרי, נוחות ומגוונות. חומרים כמו בד, גומי, וחומר דמוי עור יכולים לספק מענה מדויק ואף מעבר. 

רוצים לדעת טיפים למתכונים טבעוניים? בקרו באתר mish-mish.org.il

מה דעתם על התוכן? שתפו אותנו בתגובות >>

שווה לראות גם:

דילוג לתוכן