האם מותר לפנות מושכר בכוח?

לורה מולדובר

לורה מלדובר

עורכת תוכן ראשית, באז.

תוכן עניינים

אם אתם מחזיקים בדירה אתם וודאי יודעים שלעיתים צצות בעיות באשר להחזקת הדירה. בין אם מדובר בשוכרים שהחליטו להפסיק לשלם את שכר הדירה, שוכרים שנעלמו מבחינת זמינות אך עדיין ממשיכים לאכלס את הדירה, או חס וחלילה שוכרים שגורמים לנזק והורסים את הדירה. בכל המקרים האלו מדובר בבעיות בעלות פתרון פשוט, ולעיתים לא תהיה ברירה אלא לפעול על מנת לבצע פינוי מושכר מהדירה שלכם. במאמר זה נענה על השאלה האם מותר לפנות מושכר בכוח?

השכרת דירה: אלו בעיות עלולות לצוץ

אם בבעלותכם דירה והשכרתם אותה בוודאי דאגתם להחתמה על חוזה בו מפורטים סעיפי אופן אחזקת הדירה ודרך התשלומים של השוכר אליכם. עם זאת לעיתים עלולות לצוץ בעיות שלא בשליטתכם: ייתכן שהשוכר הפסיק לשלם ולא מסכים ליצור איתכם קשר, יתכן שהשוכר מבצע נזק לדירה ובכל מקרה נגרמת עוגמת נפש שלא ציפיתם לה. במקרים כאלו שהמצב אבוד צצה השאלה, האם מותר לפנות מושכר בכוח?

מושכר לא זמין: מה עושים?

לפני שרצים לשלב האחרון ורוצים לבצע פינוי מושכר כדאי לשקול מעשים אחרים. כדאי למשל לנסות ליצור קשר בכל דרך עם המושכר שלכם לפני שאתם פועלים לביצוע פינוי מושכר. אם הוא לא עונה לכם, לא זמין עבורכם, ולאורך זמן אתם מבינים שאין שום פתרון אחר, אין ברירה אלא לפעול לצורך פינוי מושכר. 

פינוי מושכר: כך תפעלו

לפני שאתם לוקחים את החוק לידיים כדאי להיעזר בעורך דין מוסמך לעניינים אלו אשר יוכל לעזור לכם בכל הקשור לפינוי מושכר. על ידי פניה לעורך דין תוכלו לוודא שאתם מבצעים את ההליך בצורה תקינה מבחינה משפטית ושהחוק לצידכם. בסופו של דבר תוכלו להביא להשלמת הליך פינוי מושכר כדי שתוכלו להביא במקומו מושכרים אחרים שישלמו את שכר הדירה בזמן ולא יזיקו לדירה. 

לסיכום

פינוי מושכר אינו מעשה נעים אך לעיתים אין ברירה וחייבים לפעול לכיוונו. ניתן לעשות זאת בצורה חוקית על ידי סיוע של עורך דין מומחה לעניין שיוכל להכווין אתכם עד למיצוי זכויותיכם כבעלי הדירה. 

פינוי שוכר בכוח

מה דעתם על התוכן? שתפו אותנו בתגובות >>

שווה לראות גם:

דילוג לתוכן