איך ללמוד תכנות מאפס – 5 טיפים למתחילים

מתחילים ללמוד תכנות? ברוכים הבאים למועדון.
הנה 5 טיפים למתכנתים מתחילים
לא מתחילים לפני שקוראים את המדריך הבא!

1. סבלנות

לאזור סבלנות תמיד טוב, אבל כשמדובר בתכנות זה חשוב במיוחד. למה? כי כל חומר נבנה כשלב נוסף ע"ג הידע הקודם, לכן כדאי להפנים טוב טוב כל שלב בחומר ורק אז לעבור לשלב הבא.

2. להתחיל משפה אחת נוחה

יש לא מעט שפות תכנות, אבל למעשה, את העקרונות הבסיסיים ניתן ללמוד כמעט בכל שפה. ההמלצה שלנו: התחילו משפה אחת נוחה כמו Java, ורק לאחר שתהיו מיומנים בה כדאי לעבור לשפות נוספות.

3.תרגול זה הכול

לתרגל, לתרגל, לתרגל. כדי שהתרגול יהיה מיטבי, כדאי לעבוד על כתיבת קוד אינטראקטיבית, ובדיוק לשם כך יש שפע של כלים מוצעים. אתרים שונים מציעים תרגילים רבים בשפות תכנות שונות, שמתאימים גם למתכנת המתחיל. בנוסף, יש אתרים שבהם אפשר לשחק עם קוד על משחק מחשב. לא מגניב?

4.עצמאות 

היזהרו מחיקויים: אף פעם אל תעבדו עם קופי פייסט מהספר. תמיד כדאי להשתמש בקוד שלכם. להיות עצמאיים זה אומר גם לנסות לפתור בעצמכם בעיות בהרצה של הקוד, ולא לפנות מיד לעזרה.

5.בשביל מה יש חברים?

יש לא מעט חברים שישמחו לעזור לכם, בקהילות המתכנתים הגדולות שקיימות בפורומים ובפייסבוק. אבל לא רק ברשמתות החברתיות – גם מפגשים פיזיים קיימים, לטובתכם!

בהצלחה!!

איך ללמוד תכנות מאפס- טיפים למתחילים
Facebook
Twitter
LinkedIn

תוכן עניינים

שווה לראות גם:

כסא בר – סוגים והתאמות

כסאות בר הם כסאות אשר נפוצים מאוד ברחבי הארץ, ומחזיקים בבעלותם ישראלים רבים. המטבחים כיום רק הולכים ומשתדרגים, ובהרבה מטבחים יש צורת אי, שאליה ניתן

קרא עוד »

איזה תאורה מומלצת לבית?

ישנם 4 סוגים עיקריים של תאורה לבית. אם גם אתם מתלבטים בין סוגי התאורות השונות, הצרכים שלכם, ההתאמה לעיצוב והעלויות הגעתם למקום הנכון.  בואו נתחיל!

קרא עוד »
דילוג לתוכן